Političtí vězni aneb oběti státního teroru


Čas od času slýchávám názor, že se historie opakuje. Každá dějinná etapa měla a má své mučedníky – své politické vězně. Komunismus ještě neskončil. V hlubokém omylu žijí všichni, kteří myslí že v roce 1989 padl komunismus. Současný mocenský systém se podobá represivnímu aparátu předlistopadových „rudých volů“ jako vejce vejci. Co se vlastně v listopadu 1989 stalo? Zjednodušeně řečeno: Bolševici zjistili, že stát proti světu se jim už nevyplácí, a tak se vrhli do náruče světového židovstva. Komunisti, stejně jako Židé se nikdy nevzdají snahy ovládnout tento svět. Proč to tedy nezkusit společně?

Stejně jako před rokem 1989, i tato doba má své politické vězně. Předlistopadová rudá vláda nazývala opozici a odpůrce režimu třídním nepřítelem a zavírala je. Ta současná, rudě-modrá každého, kdo si dovolí poukázat na její chyby a varuje  národ před zkázou, označí cejchem extremista a zavírá se dál.

A aby bylo všem jasno, nejde tu o trestné činy, nýbrž o politickou objednávku. Jak jinak si vysvětlit čin zarudlého ministra Standy Grosse, který veřejně a s velkou pompou vyhlásil válku extrémistům. Nehovořil o jednotlivcích, kteří se dopustí konkrétního trestného činu, nýbrž o extremistech jako celku. Už jen krůček zbývá k tomu, aby české soudnictví začalo opět používat jeden z nejzrůdnějších justičních termínů - kolektivní vina. To se pak bude zavírat Stando? Konečně se nebude muset OBOZ zaobírat sběrem důkazů o trestné činnosti konkrétních lidí. Prostě někoho označí za extremistu a šup s nim „do chládku“.

Pokud Gross volá do boje, nám českým nacionalistům nezbývá nic jiného než se bránit. Věřím, že jednou se karta obrátí. Součastní političtí vězni, stejně jako disident Vašek Havel, budou v Lánech psát své projevy. Ve víře ve vítězství národních myšlenek posílám ministru Grossovi pozdrav: Nic než národ !

(stb)