Trapný pokus s Grossovými seznamy

Blamáží ještě větší, než-li byly Schindlerovy seznamy se ukázala být akce pořádaná Grossovým ministerstvem vnitra s jeho seznamy agentů StB a rozdávací akcí ve stylu starých "zlatých" časů.

Nejen, že seznamy připomínaly vykostěnou rybu, kdy ona pevná část kostry pomyslné struktury této zločinecké organizace chybí, a to podstatně, když i neúplné Cibulkovy seznamy obsahují okolo 200.000 jmen, tak "oficiální" seznamy jich mají jen 75.000, ale podivně působil i fakt, že byly vytištěny s tím, že budou rozdány zdarma. Podivné v době, kdy oficiálním postulátem je budování liberální společnosti na základě kapitalistické společnosti, kde člověk dostane jen to, co si sám zaslouží. Nabízí se tedy opět ona otázku: CUI BONO? (Komu to prospívá?) Ptát se, kdo to zaplatí, je zbytečné, když je nad slunce jasnější, že to bude jako vždy daňový poplatník.

A psát o tom, že 13leté zpoždění je stejné jako přijít na hřbitov poskytovat první pomoc, je jen ztráta času. Takže to bude asi jen další grossovina (podle vzoru ptákovina)...

Jan Kopal