Válečná propaganda a nechtěná OSN

V souvislosti s agresí USA a Velké Británie do Iráku se mluví a diskutuje o roli OSN v tomto konfliktu, který je opakováním jugoslávského scénáře. Novinkou naopak je fakt, že diskusi o smysluplnosti OSN nyní vedou i Havlovi pohrobci a la "superpolitolog" Jiří Pehe.

Není to totiž tak dávno, co právě tyto pseudohumanisty iritoval někdejší bod programu Sládkových republikánů, kteří léta hlásali oficiální vystoupení České republiky z OSN, MMF a dalších mezinárodních organizací, aby se ulehčilo našemu státnímu rozpočtu. Byli samozřejmě tehdy nařčeni z antidemokratického smýšlení. Nyní po pár letech titíž lidé horují po zrušení OSN, když právě nehlásá ideologii totožnou se zájmy naftařských a zbrojních kartelů a stanoviska OSN se nekryjí s plány iluminátů a jejich přisluhovačů. Zajímavý to posun.

Podobně trapně působí i zpravodajství o této válce, jež připomíná vysílání rádia Jerevan. Tedy co zpráva, to následné dementování. Co informace, to následný posun o 180 stupňů. Tak se asi nakonec dozvíme i to, že USA vlastně žádnou válku nevede, ale všechno má na svědomí Saddám Hussajn, který si bombarduje vlastní postavení a střílí vlastní vojáky. A co dělají spojenci? Pouze vypouštění holubice míru. Doufejme, že jsou alespoň od Piccassa a že to nejsou jen další šunty Made in USA.

Jan Kopal